Безкоштовна доставка каркасів Детальніше

ФУНДАМЕНТ ДЛЯ ВІДКАТНИХ ВОРІТ СВОЇМИ РУКАМИ КРОК ЗА КРОКОМ

ФУНДАМЕНТ ДЛЯ ВІДКАТНИХ ВОРІТ СВОЇМИ РУКАМИ КРОК ЗА КРОКОМ

Для того щоб ваші відкатні ворота прослужили вам якомога довше, їм потрібен надійний і міцний фундамент. Наша стаття допоможе вам зрозуміти як зробити такий фундамент своїми руками і роз'яснить деякі нюанси пов'язані з такою спорудою. Фото процесу, схема і креслення наочно покажуть як самостійно залити такий фундамент.

 

Ширина ж залежить від висоти і ваги майбутніх воріт. Для орієнтування береться стандартна ширина фундаменту в 30 сантиметрів. Така ширина дозволяє вільно закріпити на поверхні основну закладну деталь з 200 мм швелера. У будівництві фундаменту під ворота швелер грає важливу роль: на нього закріплюються напрямні ролики, на яких будуть ковзати відкатні ворота. Чим масивніше ворота, тим більше повинен бути швелер та ширше фундамент. Глибина фундаменту залежить від глибини промерзання грунту у вашій місцевості. Враховуйте, що бетон хороший провідник холоду, тому висота фундаменту повинна бути на 20 см більше глибини промерзання.

Також для фундаменту потрібно ребриста металева арматура. Вона буде служити каркасом для фундаменту і до неї кріплять закладну деталь, швелер.

ПРОЦЕС ЗАЛИВКИ ФУНДАМЕНТУ ПОКРОКОВО

Спершу, викопуємо траншею під фундамент впритул до паркану. Глибину робимо на 15-20 см більше, ніж висота фундаменту. Ці сантиметри знадобляться для засипки пісочно-щебеневої подушки. Її треба добре пролити водою і щільно утрамбувати. Потім робимо каркас з арматури і приварюємо його к поличкам швелера. Каркас робимо таких розмірів, щоб з боків і знизу залишалося по 2-3 см захисного шару бетону. Бажано пофарбувати швелер від корозії вже на цьому етапі будівництва.

Опускаємо каркас в траншею і виставляємо строго за рівнем. Швелер повинен бути строго врівень з чистовим рівнем підлоги і горизонтальним. До того ж він повинен бути строго паралельним лінії паркану, впритул до опорного стовпа. Закріплюємо каркас надійно від зрушень і готуємося заливати бетон.

Можна купити готовий товарний бетон, а можна зробити його самостійно. Головне вибрати якісні компоненти і дотримуватися пропорції. Зазвичай, цемент-пісок-щебінь замішують в пропорції 1: 2,5: 4 а воду додають один до одного з цементом. Більш докладно про пропорції правильного бетону для фундаменту читайте в нашій статті у відповідному розділі. Бетон заливаємо врівень з площиною швелера і залишаємо не менше як на тиждень застигати. Після заливки не забудьте накрити бетон гідроізоляцією і перші 2-3 дні рясно поливати його водою, щоб уникнути пересихання